PSWW HALLER na rzecz obchodów Roku gen. Józefa Hallera

W związku z ogłoszeniem roku 2017 Rokiem gen. Józefa Hallera każda sekcja szkolna Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER jest zobowiązana do przeprowadzenia w przyszłym roku określonych działań w swoich placówkach edukacyjnych na rzecz przybliżenia sylwetki i dokonań Błękitnego Generała. M.in. dla uczniów szkół podstawowych i średnich odbędą się konkursy wiedzy o generale Hallerze i Jego Błękitnej Armii oraz ekspozycja specjalnej wystawy o Błękitnym Generale.

PSWW HALLER planuje także zorganizować konferencję naukową na temat swego patrona wraz z Akademią Sztuki Wojennej i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Z tej okazji PSWW HALLER zamierza także wyprodukować okolicznościowe t-shirty przypominające o Roku generała Józefa Hallera.

W ramach Biblioteczki PSWW HALLER po raz drugi, właśnie z okazji nadchodzących obchodów Roku gen. Józefa Hallera wydano książeczkę autorstwa dr Wojciecha Turka „Błękitny Generał. Skrypt do konkursu wiedzy o gen. Józefie Hallerze”. Opracowanie to jest materiałem mającym na celu przygotować uczestników konkursów wiedzy o Błękitnym Generale. Jest także materiałem mającym szerszej grupie odbiorców przypomnieć dorobek i spuściznę gen. Józefa Hallera. Oprócz tego graficy Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER opracowali herb Roku generała Józefa Hallera. PSWW HALLER wydał także okolicznościowy Kalendarz Roku generała Hallera.

Warto przypomnieć, że 4 czerwca przyszłego roku minie 100 lat od powołania Błękitnej Armii gen. Hallera. Była to polska ochotnicza formacja wojskowa powstała w czasie I wojny światowej w roku 1917, powołana dekretem prezydenta Francji Raymonda Poincarégo 4 czerwca 1917 z inicjatywy Romana Dmowskiego oraz kierowanego przez niego Komitetu Narodowego Polskiego. 10 czerwca przyszłego roku, a więc w Roku gen. Hallera, w 100. rocznicę powołania Błękitnej Armii, na Jasnej Górze w kaplicy Cudownego Obrazu odbędzie się uroczyste poświęcenie sztandaru Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER.

www.psww.com.pl