Błękitna Cyber@rmia im. gen. Józefa Hallera ogłasza nabór!


Formularz zgłoszeniowy i szczegóły akcji w styczniu!


Rok 2017 jest Rokiem generała Józefa Hallera, który był jednym z najwybitniejszych dowódców w historii Polski. Był dowódcą legendarnej Błękitnej Armii walczącej na frontach I wojny światowej, dowódcą Armii Ochotniczej w wojnie polsko – bolszewickiej. Generał Haller dokonał w Pucku zaślubin Polski z Bałtykiem. Był jednym z twórców polskiej niepodległości.
Niestety postać generała Józefa Hallera nadal nie zajmuje należnego mu miejsca w panteonie bohaterów narodowych. Nie tylko młode pokolenie Polaków, ale także starsze niewiele wie o Błękitnym Generale i Jego wkładzie w niepodległość Polski. Jest to m.in. pokłosie skazania generała Hallera na zapomnienie przez system panujący do 1989 r. w naszym kraju.
Dlatego powołana Błękitna Cyber@rmia imienia generała Józefa Hallera, której jedynym i głównym zadaniem jest popularyzacja wiedzy o Błękitnym Generale w 2017 roku – Roku generała Józefa Hallera. W szeregi Błękitnej Cyber@rmii może wstąpić każdy bez względu na wiek, płeć, status społeczny i materialny. Każdy kto poczuwa się do obowiązków polskich. I każdy sam, w zgodzie z własnym sumieniem i oszacowaniem czasu, jaki może poświęcić wyznaczy sobie zakres zadań w ramach służby w Błękitnej Cyber@rmii.
Dzisiaj nie musimy iść na front i ginąć za Polskę tak jak czynili to żołnierze Błękitnej Armii w I wojnie światowej czy Armii Ochotniczej w wojnie polsko – bolszewickiej, ale mamy wobec nich dług wdzięczności, bowiem zawdzięczamy im wolność i niepodległość. Nie możemy o nich zapomnieć, o ich walce, ich poświęceniu i ich ofierze. Nasz wielki rodak, św. Jan Paweł II mówił: „Naród, który zapomina o swojej historii, jest skazany na zagładę”.
Nasze pokolenie ma dług wdzięczności wobec generała Józefa Hallera i jego żołnierzy. Nadszedł czas wykonania zadania dla nich i dla przyszłych pokoleń. Nadszedł czas na przypomnienie naszemu pokoleniu i także przyszłym kim był Błękitny Generał dla Polski, ile dla Niej zrobił i jakie przesłanie nam pozostawił. Rok generała Józefa Hallera jest idealną okazją do tego.
Nie zrobią tego za nas mass media będące w dużej mierze w ręku obcego kapitału. Nie zrobią tego za nas dziennikarze, którzy gonią za tanią sensacją i newsami. Nie wykona tego za nas ociężała machina biurokratyczna. Czas wziąć sprawę popularyzacji jednego z najwybitniejszych dowódców w historii kraju w nasze, polskie ręce.
Tak jak w 1917 r. podczas formowania Błękitnej Armii we Francji i tak jak w 1920 r. podczas wojny polsko – bolszewickiej nadszedł czas ochotników. Czas patriotów. Dlatego wstąp w szeregi Błękitnej Cyber@rmii! Poprzez aktywność w Internecie, na stronach internetowych, w mediach społecznościowych popularyzuj postać i dokonania generała Józefa Hallera! Zostań żołnierzem Błękitnej Cyber@rmii!

 • Generał Józef Haller


  Na stronie ukazujemy sylwetkę, dorobek i spuściznę, jaką pozostawił następnym pokoleniom jeden z najwybitniejszych dowódców w historii Polski. Na mocy uchwały Senatu RP z dnia 4.11.2016 R. obchodzimy rok Generała Józefa Hallera. To właściwy moment na wyciągnięcie z lamusa historii nieco zapomnianego Błękitnego Generała, bowiem jego przesłanie jest ponadczasowe i nadal aktualne. Życie Generała Józefa Hallera i jego dorobek stanowi inspirację dla wszystkich tych, którzy mają ambicję być nowoczesnymi Polskimi Patriotami XXI wieku. Niniejsza strona służy także ukazywaniu działań i przedsięwzięć realizowanych przez środowiska, które odwołują się do spuścizny Błękitnego Generała.

  Polecamy


  Biografia, Błękitna Mapa, Kalendarium Obchodów roku Gen. Hallera, Zdjęcia, Filmy.

  • Arts of Global Africa

  • Decorative Art

  • Decorative Art

  • American Art

  • Gardens

  • Gardens

  • Arts of Canada Arts of Asia

  • War History

  • War History

  • Classical Art

  • Kings of History

  • Kings of History

  • German Arts

  • German Arts